List of B2B-contacts at Danish Travel Show 

Updated 05.02.20

Company Stand Contact Contact info
1 Step Away M9520 Mark Ghazouani mark@1stepaway.dk
Adventure Holidays Aps G5755 Lone Holm-Tygesen & Ole Fryd Jensen info@adventureholidays.dk
Africa Tours G5710 Claus Lund Sørensen cls@africatours.dk
Apollo Rejser M9840 Michael Buch michael.buch.hansen@apollorejser.dk
Atlantis Rejser M9462 Claus Gregersen claus.gregersen@atlantisrejser.dk
Auning Camping H6016 Bjarne Nielsen campingfatter@auningcamping.dk
Australienrejser G5658 Thomas Paaske thomas@australienrejser.dk
Baia Holiday Travel & Leisure - C.V.M.I.srl H6245 Michele Rongoni mrongoni@baiaholiday.it
BENNS G5618 Hans Mørup Johansen products@benns.dk
Bike Island Fyn C2650 Sandra Schneider Neelmeyer sasne@destinationfyn.dk
Billund Lufthavn A/S M9640 Jeanette Høegh Hansen  jhh@bll.dk
Blue Mountain Tours & Travel,LLC G5662 Sunder Pandey Travel@bluemttours.com
Bolig-Udland.dk - Spanien Specialisten M9692 Christian Boesen christian@bolig-udland.dk
Caddie Golfrejser L9330 Jesper Black Jensen jb@caddiegolf.dk
Camping Pinomare H6212 Elisabetta Vanzo segreteria@expotradeconsulting.com
Camping Sabbiadoro H6212 Elisabetta Vanzo segreteria@expotradeconsulting.com
Camping Village du Parc H6212 Camping Du Parc duparc@campingduparc.com
Carado J7300 Søren Due  soren.due@erwinhymergroup.com
Centro Vacanze Villaggio H6212 Centro Vacanze Village San Francesco info@villaggiosfrancesco.com
Chamber of Ioannina M9824 Anna Zerva enterprise-europe@cci-ioannina.gr
COCHET  B2068 Florent CHAPON  contact@cochetsa.com
Codan Forsikring A/S H6220 Tina Maria Serup tjv@codan.dk
Costa Navarino Golf  L9360 Matina Mpouga Matina.Mpouga@costanavarino.com
Dancamper A/S K8200 Jens Erik Graversen jenserik@dancamper.dk
Danmarks Frie AutoCampere J7258 Danmarks Frie AutoCampere info@dfac.dk
Dansk Camping Union H6200 Anne-Vibeke Isaksen anne-vibeke@dcu.dk
DCT-Vejle A/S D3010 Kurt Christensen dct@dct-vejle.dk
De Schatberg H6216 Karin Hoppzak k.hoppzak@schatberg-fec.nl
De Vestindiske Øer G5642 Nanna Vestergaard nv@atlanticlink.net
Den Spanske Stats Turistbureau L9168 og M9768 Maria Diaz  maria.diaz@tourspain.es
Denwax B2120 Lotte Sejr info@denwax.com
Dethleffs  F5100 Jens Hammer jens.hammer@erwinhymergroup.com
Dethleffs autocampere J7300 Jens Hammer jens.hammer@erwinhymergroup.com
Dometic Denmark A/S E4000 Steen Mandsberg  steen.mandsberg@dometic.com
Dominican Republic Tourist Office G5840 Jarolin De la Cruz j.delacruz@godominicanrepublic.com
Dunyagoz Eye Hospital M9618 Mert Demirsoz mert.demirsoz@dunyagoz.com
Egyptair M9620 Asa O´Hara asa.ohara@egyptair.dk
Embassy of Ethiopia M9612 Lamessa Hatau lamessa.hatau@mfa.gov.et
Europa-Park Theme Park & Resort M9916 Theresa Wolf theresa.wolf@europapark.de
Evolutee Royal Obidos  L9360 Rita Castro rita.castro@thealbatrozcollection.com
Fit & Fun B2022 René Dahl info@fit-fun.dk
Fjord Line M9656 Wickie Wied wickie.wied@fjordline.com
Flamingotours.dk G5722 Henrik Sevelsted henrik@flamingotours.dk
Forlaget Zebra ApS L9248 Torben Salomon torben@forlagetzebra.dk
Frigård Camping H6025 Rasmus Steiniche fricamp@fricamp.dk
Fritidsbiler Haslev J7300 Aksel Nielsen info@fritidsbiler.dk
Færøerne M9650 Nancy Justinussen nancy@atlantic.fo
GentleTent GmbH B2164 Margot Hofmann office@gentletent.com
Gislev Rejser A/S M9758 og G5678 Niels Ravn Eriksen nre@gislev-rejser.dk
Golf Club Altenhof L9368 Klaus Blenckner info@gcaltenhof.de
Golf Design ApS L9160 Kim Andersen info@golfdesign.dk
Golf Improvement ApS L9136 Rene' Svensson rene@golfimprovement.dk
Golfhäftet i Sverige AB L9162 Patrick Kjeldal patrick.kjeldal@golfhaftet.com
Grand Prix Tours ApS M9510 Ole Lilholt ol@gptours.dk
Grekiska Statens Turistbyrå M9810 PAVLOS MOURMAS mourmas_p@visitgreece.se
Herning Golf Klub L9250 Bo West Møller bwm@herninggolfklub.dk
Hotel Allinge C2670 Thorbjørn Rafn tr@hotelallinge.dk
Hotel Balka Strand C2670 Nadja Hjorth Hansen / Charlotte Koefoed booking@hotelbalkastrand.dk
Isabella D3200 Claus Ikjær cis@isabella.net
Islandsrejser M9712 Lars Viberg / Mette Viberg mail@islandsrejser.dk
Israel Government Tourist Office M9856 Göran Nilervall marketing-se@goisrael.gov.il
JEPOTECH ApS B2084 Mads Nielsen mn@jepotech.dk
Jyllandsakvariet C2550 Rikke Hartvig rikke@yllandsakvariet.dk
Jysk Rejsebureau G5750 Line Schacht Boeg lina@jr.dk
Kamp Bi Village H6212 Centro Vacanze Bi Village info@bivillage.com
Krydstogteksperten M9602 Jens Raaholdt jr@krydstogteksperten.dk
La Rocca Camping Village H6212 Camping La Rocca info@campinglarocca.com
Lago di Garda Camping H6212 Elisabetta Vanzo segreteria@expotradeconsulting.com
Landal GreenParks C2574 Kent Lodberg info@landal.dk
Langeland C2650 Heidi Karlsen info@langeland.dk
LE Camping D3250 og F5100 Ulla Mortensen info@le-camping.dk
LMC F5100 Morten Agersbæk morten.agersbaek@erwinhymergroup.com
Lyngholt Camping C2670 Michael Andersen info@yngholt-camping.dk
Lys & Papir Huset B2082 Lasse Seeberg lasse@kongsore.dk
Magdeburg Marketing M994006 Mr. Herman Mensink mensink@magdeburg-tourist.de
Maria Byskov M9440 Carlos Cebrian cc@spies.dk
MarinaVilla U0230 Kasper Nielsen kn@marinavilla.dk
Mediterranean Spain Land S. L M9680 Bettina Sloth bettina.sloth@medlandspain.com
Mixx Travel ApS M9828 Ercan Sabedinovski es@mixxtravel.dk
Modry Las Golf Resort L9368 Elwira Poniecka eponiecka@modrylas.pl
Move2Spain M9586 Peter Moisgaard peter@m2s.dk
MyCruise M9542 Claus Jensen cj@mycruise.dk
‎Niesmann+Bischoff J7300 Jens Hammer Jens.hammer@erwinhymergroup.com
Nilles Rejser A/S M9658 Mads Kjær mads@nillesrejser.dk
Nodven Safaris G5800 Patrick Tarimo info@nodvensafaris.co.tz
Nordfyns Rosenfestival C2650 Jette Kærgaard leder@rosenfestival.dk 
Norske Campingpladser H6132 Samme Samme
Noyan Golf & Travel L9254 Serap Kocabay serap@noyangolf.com
Ofelia Autoteknik ApS J7288 Steffen mail@oatk.dk
Ostsee Resort Damp GmbH M9962 Jörn Lederer joern.lederer@damp.de
Outwell C2710 Gert Juul Riis Johansson gjo@oase-outdoors.dk
Panorama Travel G5590 Søren Bonde soren@panoramatravel.dk
PAZIL B2307 Tobias Bergholdt info@pazil.eu
Pintrip ApS J7202 Henriette Rask pintrip@pintrip.eu
Play-Time Q1070 Helle Manicus info@play-time.dk
Polish Tourism Organisation  M9858 Monika Pawlowska mp@polen.travel
Primo Tours  M9550 Bjarke Hansen bjarke@primotours.dk
Profil Rejser G5654 Betina Sehje bese@profil-grupperejser.dk
Reedhan Travels and Tours G5820 Abhaya Bajagain  
Residence Punta Spin H6212 Residence Punta Spin info@puntaspin.it
Residence Village H6212 Residence Village info@residencevillage.com
Rottefælden Svendborg C2650 Susanne Borgkilde mail@danartist.dk
safeAway Rejseforsikring G5663 Lars Milbæk lam@safeaway.dk
Sant´Angelo Village H6212 Camping Sant'Angelo info@santangelo.it
Schluga-Camping, Mobilehomes, Apartments H6154 Thomas Eder marketing@schluga.com
Scotland The Home of Golf L9260 Jane Taylor info@carnoustiecountry.com
Seychelles Tourism Board G5734 Karen Confait  
Skallerup Seaside Resort C2576 Sophie Stenild info@skallerup.dk
Small Danish Hotels C2610 Flemming Gade Hansen fgh@smalldanishhotels.dk
Spies M9440 Carlos Cebrian cc@spies.dk
Sporten B2314 Michael Flyger sporten@mflyger.dk
Straand Hotel, Vrådal Booking og Ferieleiligheter M954606 Johan Straand johan@straand.no
Sunlight J7300 Jens Hammer  jens.hammer@erwinhymergroup.com
Sunweb M9846 Daniel Bengtsson daniel.bengtsson@sunweb.dk 
Svendborgsund Dansktopfestival C2650 Lasse Bekker post@kammerateriet.com
TMB Tourismus-Marketing Brandenburg M994007 Martin Fennemann Martin.Fennemann@reiseland-brandenburg.de
Toftum Bjerge og Glyngøre Camping H6121 Henrik Poulsen  
Top Camping Croatia H6221 Jerko Sladoljev jerko.sladoljev@icloud.com
TORINO GOLF DESTINATION L9236 Riccardo Valzorio golfclubbiella@gmail.com
Trackman A/S L9340 Nicklas Draaby Olsen NDO@Trackman.com
Travel Nord ApS M9626 Bjørn E. Thor info@travelnord.dk
TUI M9568 Rikke Thøgersen rikke.thogersen@tui.dk
Tvernø Travel Group - Rejser med kant siden 2007 G5838 Jan Tvernø jt@tt-group.dk
Udespa & Living B2154 René Dahl info@udespa-living.dk
Upper Himalayan Treks and Adventure G5834 Craig Cole / Ganga Prasad Regmi upperhimalayanadventures@gmail.com
VEJLE BIL ELEKTRO ApS K8080 Inge Elkjær inge@campershoppen.dk
Vietnam Rejser G5753 Kenneth Rasmussen kenneth@vietnam-rejser.dk
Viktors Farmor G5626 Mie Ellen Gynther meg@viktorsfarmor.dk
Vilholdt Rejser ApS M9526 Ingi Thordarson Vilholdt info@vilholdt.dk
Vilnius Grand Resort L9368 Mayia Papadopoulou mayia.papadopoulou@vilniusresort.com
Visit Kerteminde C2650 Dorte Frandsen dfr@visitkerteminde.dk
Visit Setesdal M954607 Berit Aakre berit@aktive-fredsreiser.no
Visit Thy  C2572 Mai Manaa mm@thy.dk
VisitMariagerfjord C2620 Kristina Schjøtt kschj@mariagerfjord.dk
Visitmors / Morsø Turistbureau C2556 Birgitte Jensen bj@visitmors.dk
VisitNordfyn C2650 Rikke Lindhøj rikke@visitnordfyn.dk
WeCare4U A/S B2024 Leo U. lu@wecare4u.dk
World of Comfort ApS B2214 Dianna Pontoppidan service@wofc.dk
ÆrøXpressen C2650 Carl Jørgen Heide  carl@aeroexpressen.dk 
Øster Lindet M9452 Kirsten Wichmann kw@osterlindet.dk
Aalborg Lufthavn M9748 Rikke Mølgaard rm@aal.dk
Aarhus Airport M9560 Dortea Grønbæk dgr@aar.dk

Få nyheder fra Ferie for Alle.

Tilmeld nyhedsbrev og deltag i lodtrækning om 5 x 2 billetter til Skandinaviens største feriemesse.

Vind billetter til Ferie for Alle